SSS
SSS MCDesign 6 Şubat 2020
Merak ettiklerinize dair
Sıkça Sorulan Sorular

İskele ve kalıp statik hesap raporları projenin boyutuna bağlı olmakla beraber en fazla 4 iş günü içerisinde teslim edilmektedir. Standart büyüklükteki işler 2 iş gününde teslim edilmektedir.

İskele kurulum elemanı iş sağlığı ve güvenliği ile çevreye ilişkin önlemleri alarak, kalite sistemleri çerçevesinde, mesleği ile ilgili iş organizasyonu yapan, kurulması gerekli iskeleyi, mevcut şartname, yönetmelik ve montaj planlarına göre, iklim şartlarını göz önüne alarak; kullanıcılar, üçüncü şahıslar ve çevre şartlarını da gözeterek işverenin konu ile ilgili tüm direktiflerine uygun olarak kuran, uzun süreli kullanımlar sırasında periyodik kontrolünü yapan, iş bitiminde aynı koşullarla iskeleyi söken ve mesleki gelişime ilişkin faaliyetleri yürüten nitelikli kişidir.

İskele temelinin sağlam olmaması, ankrajların yetersiz olması, çalışma alanında boşluklar, güvenli erişim olmaması, taşıyıcı eleman eksiklikleri, kişisel koruyucular kullanılmaması, korkuluk eksikleri, malzeme düşürülmesi, elektrik çarpması, yıldırım düşmesi, iskelelerin aşırı yüklenmesi ve trafik güvenliği iskele işindeki tehlikelerdir.

Pratik iskele cephe sıva, boya, izolasyon ve mantolama işlerinde, duvar yapımında, cephe giydirme ve kaplama işlerinde, silo yapımında, açık hava reklamcılığında, tribün ve sahne oluşturulması vb. gibi bir çok yerde rahat ve güvenli bir iş üretimini sağlamak için kullanılabilecek çok amaçlı bir iskele sistemdir.

Beton altı kalıp, Perde kalıbı, kolon kalıbı olmasına göre değişmekle birlikte, kalıp kurulan alanın büyüklüğü, yüksekliği gibi etkenler ücreti belirle

Firmamızda üretilmeden önce dünyadaki örnekleri incelenerek en güvenli olanı örnek alınmıştır. Profesyonel mühendisler tarafından projendirilerek gerekli belgeler alınmış ve üretime geçilmiştir. Güvenlik önde tutularak risk en aza indirilmiştir.

Güvenlikli iskele tüm yapılarda yapılan inşaat, bakım, onarım ve yıkım işleri için kullanılırken çalışma alanını güvenli hale getirmelidir. Güvenli çalışma ortamı sunarken güvenli bir şekilde erişim imkanı da tanımalıdır. Yaşanan iş kazalarının %40’ı yüksekte çalışma sırasında yaşanan kazalardan oluşmaktadır. Bu sebeple ülkemizde 2015 yılından beri sertifikasız iskele kullanımı yasaklanmıştır.

İskele işlerinin gündüz yapılması esastır. İskele alanındaki tehlikeli kısımlar sınırlandırılmalı ve uyarı levhaları konulmalı. Geceleri kırmızı ışıkla aydınlatılmalıdır. İskeleler, platformlar, geçitler, korkuluklar, merdiven parmaklıkları, güvenlik halatları ve güvenlik fileleri, zincirler, kablolar ve diğer koruma tedbirlerine ait araç ve gereçler ve işçilere verilen güvenlik kemeleri ile diğer malzeme ve araçlar; yapılan işe uygun ve işçileri her çeşit tehlikeden korumaya yeterli olacak ve kullanılan tesisat, tertibat, malzeme veya araçlar, kaldırabilecekleri yüke dayanacak nitelik ve sağlamlıkta bulunacak; halat, parça, malzeme gibi cisimlerin düşmesi muhtemel yerlerde çalışacak işçilere koruma başlığı verilmelidir.

Sorularınızı İletin
Çözüm bulalım
İletişime Geçin

Aşşağıya bırakmış olduğumuz telefon numarasından şirketimize ulaşıp hızlı şekilde sorununuzu iletebilirsiniz.

Biz size ulaşın

Merak ettiğiniz konularda butona tıklayıp kolayca cevap alabilirsiniz.

Proje Hesapla